www.biblijna.org
rozmiar: 8553 bajtów
 dodaj do ulubionych 
  .:strona główna

 .:poznaj Biblię!

 .:kurs biblijny
 .:opinie o kursie
 .:książki za darmo
 .:komentarz do NT
 .:wykłady mp3
 .:czytelnia

 .:społeczność

 .:nasz blog
 .:na facebooku
 .:na youtube

 .:kontakt

 .:o nas
 .:kontakt

 .:inne języki

 .:rosyjski
 .:angielski


Kursy korespondencyjne oferowane przez naszą szkołę:

Aby rozpocząć kurs, prześlij e-mail na adres hosanna@biblijna.org z następującymi danymi: imię, wiek, miasto zamieszkania. W tytule wpisz nazwę wybranego przez siebie kursu, np. "Korespondencyjny kurs biblijny" albo "Kurs Ewangelii Jana".

A oto kursy, w chwili obecnej oferowane bezpłatnie przez naszą szkołę:

Korespondencyjny kurs biblijny
Kurs dla początkujących. Jest to wstępny przegląd najważniejszych zagadnień poruszanych przez Nowy Testament. >>> Dowiedz się więcej...

Kurs historii Kościoła
Kurs przeznaczony dla absolwentów Korespondencyjnego Kursu Biblijnego lub Kursu na podstawie Ewangelii według Jana. Jest to przegląd najważniejszych wydarzeń w historii Kościoła, począwszy od dnia zesłania Ducha Świętego, aż do dnia dzisiejszego. >>> Dowiedz się więcej...

Szkoła Biblijna Hosanna powstała, aby spopularyzować wiedzę na temat Pisma Świętego wśród Polaków. Jest przeznaczona dla wszystkich zainteresowanych, bez względu na wiek, płeć, wykształcenie, przynależność wyznaniową.

Wierzymy, że zbawienie jest darem łaski Bożej i nie może być wysłużone przez żadne uczynki, rytuały czy samą przynależność wyznaniową. Dane jest ono w ukrzyżowanym i zmartwychwstałym Chrystusie, a może być przyjęte tylko przez szczerą i ufną wiarę upamiętującego się z grzechu człowieka. Nawołujemy także wszystkich do świadomego i zdecydowanego oddania życia Jezusowi Chrystusowi, w celu otrzymania odpuszczenia grzechów i przyłączenia się do lokalnego zboru w celu umacniania swojej wiary. Uważamy, że życie z Chrystusem jest źródłem prawdziwego szczęścia, pokoju i radości, które rozpoczynając się już teraz, pośród naszej codzienności, nigdy się nie wyczerpią i nie skończą. Tą wiarą chcemy się podzielić również z Tobą!

Uczestnictwo w Szkole Biblijnej Hosanna jest całkowicie bezpłatne i odbywa się drogą korespondencyjną: poprzez internet (wersja pełna z mp3, filmikami) lub pocztą tradycyjną (wersja skrócona bez multimediów). Lekcje zawierają materiały do przeczytania, wysłuchania oraz ćwiczenia, które należy wykonać.

Nauka polega na tym, że uczeń otrzymuje materiały a potem udziela odpowiedzi pisemnych i przesyła je do nauczyciela. Każdy uczeń posiada swojego osobistego nauczyciela o określonych kwalifikacjach. Zadaniem nauczyciela jest weryfikacja odpowiedzi ucznia i udzielanie wskazówek do dalszej pracy. Po ukończeniu danej lekcji, nauczyciel przesyła materiały lekcji kolejnej.